صفحه اصلی
سامانه ارتباطی 137
گالری تصاویر
سامانه مناقصه و مزایده
شورای اسلامی شهر

پیام قدردانی امام خامنه ایپیام امام خامنه ای به مناسبت حضورگسترده و حماسی مردم در انتخابات

در پی حضورپرشکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌یانتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامیپیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی بهاین شرح است:


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

ملت عزیز ایران
جشن حماسی انتخابات دیروز،‌ باردیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده‌ی ملی را در برابر چشم جهانیان به جلوه آورد.مشارکت گسترده و پرشور شما، و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی‌گیری، و تشکیل صفهایطولانی برای رسیدن به صندوق‌های رأی در همه جای کشور، و از همه‌ی قشرهای اجتماعی،نشانه‌ئی آشکار از استحکام پایه‌های مردم‌سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به اینموهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان عمل، سرافراز وروسفید کرد. دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه‌ی رأی درصندوقها، نصاب تازه‌ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملتایران را در عرصه‌ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد. ایران اسلامی بار دیگربدخواهان و کین‌ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین‌کنندگان خود رالبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظامجمهوری اسلامی است که به‌رغم توطئه و تلاش دشمنان، توانسته است اعتماد این ملتبزرگ را به‌طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه‌ئی نشان دهد. آزمونبرجسته‌ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت‌کنندگان کهامنیت انتخابات را تضمین کرد، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره‌کننده بود. همه‌ی قشرها،همه‌ی سلیقه‌ها، همه‌ی گرایشهای سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگربه نظام جمهوری اسلامی رأی دادند.

اینجانب با خشوع در برابر خدایبزرگ، جبهه‌ی سپاس بر خاک میسایم، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایرانمسئلت می‌نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة‌الله الاعظم ارواحنافداه عرض سلام و اخلاصمیکنم و نکاتی چند را متذکر می‌شوم:

۱ـ به مردم عزیز، عرضمیکنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها وهفته‌های پیش از انتخابات، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی‌شک یکعامل مهم استحکام و اقتدار ملی است. همه در زیر سایه‌ی نظام جمهوری اسلامی وفرزندان این میهنِ سرافرازید، بکوشید تا سهم خود از وظیفه‌ی پیشبرد کشور به سمتهدفهای بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه‌ی آرزوهای ملی در گرو چنیناندیشیدن و چنین عمل کردن است.

۲ـ به رئیس‌جمهور محترم وهمه‌ی کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید میکنم که کار و تلاشپرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطرف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند ولحظه‌ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند. رعایت قشرهای ضعیف، توجه به روستاها و مناطقفقیر، در نظر گرفتن اولویتها، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی، باید در صدربرنامه‌ها قرار گیرد.

۳ـ عزت ملّی و رعایت حکمتدر ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین‌المللی نیز از جمله‌ی اولویتهای مدیریتانقلابی و اسلامی است.

۴ـ لازم میدانم از یکایکآحاد شرکت‌کننده در انتخابات و نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقشآفریدند تشکر کنم، بویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی وفرهنگی و هنری.

۵ـ لازم میدانم از حضرات نامزدهایریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدّی بر جاینهادند تشکر کنم.

۶ـ لازم میدانم از همه‌یدست‌اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر وروستا که متحمل زحمات طاقت‌فرسا شدند تشکر کنم.

۷ـ لازم میدانم از حافظانامنیت انتخابات و نیز از رسانه‌ی ملّی که انتخابات پرشور، مرهون تلاش شبانه‌روزی وهنرمندانه‌ی آنان است سپاسگزاری کنم.

۸ـ در پایان، خود و همگان را بهتقوا و تلاش در راه وظیفه‌ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراثارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت میکنم و شادی روح و علو درجاتآنان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

 

والسلام علیکم ورحمة‌الله 

سیّد علی خامنه‌ای     

سی‌ام اردیبهشت‌ماه۱۳۹۶

 

نویسنده:
تاریخ ثبت خبر: 1396/02/31

سخن شهردار اژیه
صفحه اصلی
شورای اسلامی شهر
معرفی شهر
ارتباط با شهردار
شهدای شهر
تاریخی از شهر
شهرداران اژيه
آرشیو اخبار سایت
پاسخ شهردار به شهروندان

سهم انسان از هستی به اندازه قلب مهربان اوست . ویلیام شکسپیر
سخن روز:

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شهرداری اژیه می باشد.

طراحی و اجرا توسط شرکت نوین پارمیس